Перевірити наявність обмежень на вїзд до Швеції та інших країн ЄС ви можете звернувшись із запитом до Поліції Швеції на електронну адресу [email protected]
Термін дії шенгенської візи не продовжується. Іноземці та особи без громадянства, які перебувають у Швеції на підставі шенгенської візи також не мають можливості отримати нову візу всередині країни. Для цього потрібно звернутися до відповідного посольства / консульської установи Швеції за кордоном.
Термін дії дозволу на проживання в Швеції, який, як правило, уперше оформлюється у посольствах / консульських установах Швеції за кордоном, у подальшому може бути продовжено у Швеції. Для цього необхідно завчасно звернутися з відповідним клопотанням до Міграційної служби Швеції (http://www.migrationsverket.se)
Несвоєчасний, тобто після закінчення терміну дії шенгенської візи, виїзд за межі країн шенгенської зони є фактом порушення візового режиму та тягне за собою відповідальність. У більшості випадків це призводить до прийняття компетентними органами рішення про заборону в’їзду від декількох місяців до 5 років. Разом з тим слід відмітити, що за наявності обґрунтованих підстав (важка хвороба, нещасний випадок, скасування рейсу тощо) до порушників візового режиму у Швеції може застосовуватися більш м’які санкції у формі попередження.
Громадяни України, які мають шведську національну візу типу «D», можуть подорожувати до інших країн шенгенської зони на період до 90 днів упродовж 6 місяців, якщо вони дотримаються таких вимог:
- мають дійсний паспортний документ, що дає право здійснювати закордонні подорожі;
- мають страхівку, яка охоплює весь термін запланованого перебування і діє на території країнах шенгенської зони;
- можуть обґрунтувати мету поїздки та запланованого перебування, мають достатні засоби для забезпечення свого існування під час запланованого перебування і повернення до країни свого походження або на транзит до третьої країни, до якої ця особа має гарантований в’їзд, або якщо такі особи мають можливість на законних підставах отримати вищезазначені кошти;
- їх дані не фігурують у шенгенській інформаційній системі в цілях відмови у в’їзді;
- вони не вважаються особами, які не становлять загрози громадському порядку чи національній безпеці або міжнародним відносинам Швеції.
Уперше дозвіл на працевлаштування оформлюється у посольствах / консульських установах Швеції за кордоном на термін до двох років. Протягом цього часу особа не має права міняти напрямок роботи та роботодавця. Після двох років перебування у Швеції на підставі дозволу на працевлаштування особа, за наявності чергової пропозиції на роботу, може отримати новий дозвіл на працевлаштування, звернувшись безпосередньо до Міграційної служби Швеції (http://www.migrationsverket.se)
Шлюб з громадянином Швеції дає можливість іноземцеві / особі без громадянства отримати дозвіл на проживання у Швеції на підставі возз’єднання сім’ї. При цьому слід знати, що при розгляді відповідних клопотань посольство Швеції в Україні та Міграційна служба Швеції ретельно досліджують подані документи щодо наявності родинних стосунків, можуть викликати подружжя на співбесіду, запитувати додаткові матеріали, зокрема, родинні фото, відео, наявні чеки про купівлю подарунків, квитанції про сплату комунальних послуг тощо.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.