Консульський облік громадян ведеться закордонними дипломатичними установами України відповідно до «Порядку ведення обліку громадян України, які проживають за межами України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2020 року № 85 «Деякі питання обліку громадян України, які проживають за межами України».
тимчасовий – для громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном;
облік усиновлених дітей – для дітей віком до 18 років - громадян України, які були усиновлені іноземцями або громадянами України та постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном.
Документи з питань консульського обліку подаються особисто під час прийому громадян або засобами поштового зв’язку. Після введення в експлуатацію відповідних програмних засобів стане доступним подання таких документів он-лайн в електронній формі.
Консульський облік ведеться з урахуванням меж консульських округів закордонних дипломатичних установ України. Одночасне перебування на консульському обліку в двох і більше установах не допускається. Якщо Ви вже перебуваєте на консульському обліку і змінили місце проживання за кордоном, будь ласка, перевірте, до якого консульського округу належить Ваша нова адреса.
Строк розгляду заяв щодо ведення консульського обліку становить не більш як десять робочих днів з дня отримання необхідних документів.
Розгляд заяви щодо взяття на консульський облік усиновленої дитини, зміни місця проживання усиновленої дитини та зняття з консульського обліку усиновленої дитини здійснюється в день звернення.
За взяття на консульський облік, крім взяття на консульський облік дітей віком до 16 років, усиновлених дітей та пред’явників дипломатичних або службових паспортів України, справляється консульський збір у порядку та розмірі, встановленому МЗС. У разі наявності технічної можливості за бажанням заявника така дія може бути вчинена в терміновому порядку, при цьому, консульський збір справлятиметься у подвійному розмірі.
Cтати на тимчасовий консульський облік в Посольстві України в Швеції мають право громадяни України, які мають дозвіл на проживання, роботу чи навчання в Швеції.
РОЗГЛЯД ДОКУМЕНТІВ про постановку на тимчасовий консульський облік здійснюється за попереднім записом в Посольстві або документи можна надіслати поштовим зв’язком.
Для оформлення постановки на тимчасовий консульський облік поштою вам потрібно надіслати на адресу Посольства звичайним поштовим листом (бажано товстий, непрозорий конверт Постнорд синього або пісочного кольору) наступні документи:
• оригінал вашого закордонного паспорта громадянина України (для проставлення відмітки/штампу про консульський облік)
• копії сторінок з відмітками внутрішнього паспорта громадянина України (у формі книжки або у формі id-картки разом з додатком до картки)
• копію дозволу на проживання / роботу чи навчання в Швеції
• копію документа, виданого Скатеверкет Швеції або іншим компетентними органами, що підтверджує адресу місця проживання або перебування в Швеції (першонбервіз або довідка про місце реєстрації проживання в Швеції)
• конверт синього кольору Постнорд розмір S з марками відповідно до ваги (біля 120 крон) для зворотної відправки паспорта рекомендований листом. На лицьовій стороні конверта (кому) просимо зазначити ваше прізвище та ім’я латинськими літерами, а також вашу поштову адресу в Швеції.
Звертаємо увагу на те, що Постнорд не приймає конверти з наклейками про проплачену замовником відправку рекомендованого листа від імені Посольства, тому просимо дотримуватись рекомендації щодо надання разом з конвертом поштових марок.
• квитанцію про оплату 218 крон – реквізити банківського рахунку Посольства зазначені нижче. Оплата консульського збору має бути здійснена у банку. При оплаті квитанції в банку просимо зазначити ваше прізвище в розділі додаткова інформація для ідентифікації вашого платежу. До Посольства надсилається оригінал квитанції.
Документи надсилаються вам рекомендованим листом.
За взяття на тимчасовий консульський облік, крім взяття на постійний консульський облік дітей віком до 16 років, справляється консульський збір у порядку та розмірі, встановленому МЗС. У разі наявності технічної можливості за бажанням заявника така дія може бути вчинена в терміновому порядку, при цьому, консульський збір справлятиметься у подвійному розмірі.
Консульський збір - 218 крон ТЕРМІН РОЗГЛЯДУ ДОКУМЕНТІВ – 14 робочих днів (поштовим зв’язком);
Консульський збір - 436 крон ТЕРМІН РОЗГЛЯДУ ДОКУМЕНТІВ – 1 робочий день (у разі звернення до Посольства особисто).
Поштова адреса Посольства
Embassy of Ukraine in the Kingdom of Sweden Stjärnvägen 2a, 181 50 Lidingö, Sverige
Реквізити рахунку Посольства у шведських кронах:
Bank of beneficiary: Skandinaviska Enskilda Banken AB (SEB)
1) заява особи, яка досягла 16-річного віку, та інформаційна картка (ЗАВАНТАЖИТИ форму ЗАЯВИ та КАРТКИ);
2) одна фотокартка розміром 10 × 15 сантиметрів із зображенням обличчя особи, яка приймається на консульський облік, для подальшого сканування та внесення до відомчої інформаційної системи МЗС (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон - білий або світло-сірий). У разі наявності технічної можливості відцифрований образ обличчя може бути отриманий шляхом фотографування безпосередньо в закордонній дипломатичній установі України;
3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки даних цього паспорта;
4) копія сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою, що підтверджує факт оформлення в установленому законодавством порядку документів для виїзду за кордон на постійне проживання за кордон або документів для залишення на постійне проживання за кордоном;
5) копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини);
6) копія виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в такій іноземній державі (у разі наявності);
7) копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території іноземної держави, яка належить до консульського округу закордонної дипломатичної установи України, до якої подається заява про взяття на консульський облік;
8) оригінал документа про сплату консульського збору;
9) оригінал та копія паспортного документа законного представника (паспортного документа іноземця, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового паспорта України, дипломатичного паспорта України) та документів, що підтверджують повноваження законного представника особи, яка приймається на облік (подаються у разі взяття на облік особи яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною).
10) квитанцію про оплату 218 крон – реквізити банківського рахунку посольства зазначені нижче. Оплата консульського збору має бути здійснена у банку. При оплаті квитанції в банку просимо зазначити ваше прізвище в розділі додаткова інформація для ідентифікації вашого платежу.
Строк розгляду заяв щодо постійного консульського обліку становить 3 робочі дні з дня отримання необхідних документів.
За взяття на постійний консульський облік, крім взяття на постійний консульський облік дітей віком до 16 років, справляється консульський збір у порядку та розмірі, встановленому МЗС. У разі наявності технічної можливості за бажанням заявника така дія може бути вчинена в терміновому порядку, при цьому, консульський збір справлятиметься у подвійному розмірі.
Консульський збір - 218 крон ТЕРМІН РОЗГЛЯДУ ДОКУМЕНТІВ – 3 робочі дні
Консульський збір - 436 крон ТЕРМІН РОЗГЛЯДУ ДОКУМЕНТІВ – 1 робочі дні
Строк перебування на постійному консульському обліку необмежений.
Особа, яка перебуває на постійному консульському обліку, зобов’язана кожні десять років звертатися до закордонної дипломатичної установи України для актуалізації даних про себе. Актуалізація даних, що містяться в обліковій картці, відбувається шляхом подання заяви довільної форми.
Рішення про відмову у взятті на консульський облік приймається уповноваженою посадовою особою у разі, коли:
1) особа, яка приймається на консульський облік, не є громадянином України;
2) стосовно взяття на облік звернулася особа, яка не досягла 16-річного віку, або її законні представники, що не мають документального підтвердження своїх повноважень;
3) документи або інформація, необхідні для взяття на консульський облік, надані не в повному обсязі, або надані документи є недійсними.
На консульський облік усиновлених дітей приймаються діти віком до 18 років - громадяни України, які були усиновлені іноземцями або громадянами України та постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном.
Для взяття на консульський облік усиновленої дитини до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання за кордоном подаються:
1) заява (форма заяви) від іноземця або громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, щодо взяття на облік усиновленої ним дитини - громадянина України;
2) одна фотокартка розміром 10 × 15 сантиметрів із зображенням обличчя особи, яка приймається на консульський облік, для подальшого сканування та внесення до відомчої інформаційної системи МЗС (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон - білий або світло-сірий). У разі наявності технічної можливості відцифрований образ обличчя може бути отриманий шляхом фотографування безпосередньо в закордонній дипломатичній установі України;
3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон, службовий паспорт України або дипломатичний паспорт України, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки даних такого паспорта;
4) оригінали та копії паспортних документів усиновлювачів (паспортного документа іноземця, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового паспорта України, дипломатичного паспорта України);
5) оригінал та копія рішення суду України про усиновлення дитини або рішення закордонної дипломатичної установи України про усиновлення громадянами України дитини - громадянина України, яка проживає за її межами;
6) оригінал та копія свідоцтва про народження усиновленої дитини;
7) копія документа, що підтверджує наявність дозволу компетентних органів відповідної іноземної країни на проживання (у разі наявності);
8) копія документа, виданого компетентними органами іноземної країни, що підтверджує адресу місця проживання або перебування на території такої країни (у разі наявності).
У разі зміни місця проживання усиновленої дитини в межах консульського округу однієї закордонної дипломатичної установи України усиновлювач у місячний строк зобов’язаний подати до такої установи відповідну заяву (форма заяви).
У разі вибуття до іншого консульського округу усиновлювач у місячний строк зобов’язаний звернутися до закордонної дипломатичної установи України за новим місцем проживання із заявами про зняття з консульського обліку усиновленої дитини за попереднім місцем проживання (форма заяви) та взяття на консульський облік за новим місцем проживання (форма заяви).
Розгляд заяв щодо взяття на консульський облік усиновленої дитини, зміни місця проживання усиновленої дитини та зняття з консульського обліку усиновленої дитини здійснюється в день звернення.
Консульський збір при цьому не стягується.
Діти - громадяни України, усиновлені іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, приймаються на консульський облік усиновлених дітей до досягнення ними 18-річного віку.
Рішення про відмову у взятті на консульський облік приймається уповноваженою посадовою особою у разі, коли:
1) особа, яка приймається на консульський облік, не є громадянином України;
2) стосовно взяття на облік звернулася особа, яка не досягла 16-річного віку, або її законні представники, що не мають документального підтвердження своїх повноважень;
3) документи або інформація, необхідні для взяття на консульський облік, надані не в повному обсязі, або надані документи є недійсними.
Підставами для зняття з консульського обліку є:
1) заява особи (форма заяви) про зняття з консульського обліку, подана нею особисто. У разі зняття з консульського обліку особи, яка не досягла 16-річного віку, особи, усиновленої іноземцями або громадянами України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, така заява подається одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників;
2) закінчення строку перебування на консульському обліку;
3) припинення особою, яка перебуває на консульському обліку, громадянства України;
4) смерть особи, яка перебуває на консульському обліку;
5) невиконання громадянином України, який перебуває на постійному консульському обліку, обов’язку щодо актуалізації даних про особу, що містяться в обліковій картці;
6) повідомлення МЗС про повернення на постійне місце проживання в Україну усиновленої дитини;
7) повідомлення територіального органу/територіального підрозділу ДМС разом із заявою про зняття з консульського обліку особи, яка досягла 14-річного віку, постійно проживала за кордоном, повернулася на постійне проживання в Україну та звернулася до територіального органу/ територіального підрозділу ДМС з питання щодо оформлення паспорта громадянина України або анулювання штампу в паспорті громадянина України для виїзду за кордон про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання.
Якщо громадянин України, який прибув з консульського округу іншої закордонної дипломатичної установи України, не знявся з консульського обліку в такій установі, до закордонної дипломатичної установи України, до консульського округу якої прибув громадянин, подається заява про зняття з консульського обліку за попереднім місцем проживання або перебування та заява про взяття на консульський облік в такій установі.
Строк розгляду заяви щодо зняття з консульського обліку становить не більш як десять робочих днів з дня отримання необхідних документів.
За зняття з консульського обліку консульський збір не стягується.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.