• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Економіка та бізнес-клімат Швеції
Опубліковано 28 лютого 2021 року о 13:03

Економіка Швеції є експортно-орієнтовною. Упродовж останніх років вона демонструвала сталу динаміку зростання та відзначалася високим ступенем концентрації виробництва і капіталу. Темпи зростання були одними з найвищих серед держав-членів ЄС, чому сприяли економічна політика уряду, зростаючий внутрішній попит та поступове зниження рівня безробіття. Показник рівня зайнятості населення працездатного віку є максимальним за останні 25 років. Боргові зобов'язання країни досягли рівня 1970-х років і становлять менше 30% від ВВП.

У щорічному рейтингу «Doing Business 2020» Швеція посідає 10-е місце з 190 країн світу за доступністю відкриття та легкості ведення бізнесу.

Водночас, статистичні дані свідчать про певне погіршення соціально-економічної ситуації в Швеції протягом 2020 року попри утримання від введення жорстких карантинних заходів у зв’язку зі спалахом пандемії COVID-19 в світі. Скорочення економіки у ІІІ кварталі 2020 року становила 2,6% у річному вимірюванні. За підсумками 2020 року показник рівня зайнятості населення залишався на високому рівні – 67.2%, а рівень інфляції становив 0,8%.

Спостерігається тенденція зменшення обсягів експортно-імпортних операцій – за підсумками 2020 року Швеція експортувала на 6% та імпортувала на 9% менше товарів у у порівнянні з 2019 роком. Основні товарні групи експорту: телекомунікаційні прилади та устаткування, автомобілі, машинобудування, хімічні та гумові вироби, дерево, целюлоза і папір, метали і металопродукція. В основі імпорту товарів – машинобудування, нафта і нафтопродукти, транспорт, продукти харчування, текстильні вироби, фармацевтична продукція. Ключові торговельні партнери: Німеччина, Норвегія, Данія, Нідерланди, Фінляндія, Велика Британія та США.

Основні галузі промисловості Швеції: целюлозно-паперова, деревообробна, металургійна, гірничодобувна, а також багатогалузеве машинобудування (електротехнічне, електронне, турбіно-, верстато-, судно-, автомобілебудування). Швеція посідає третє місце у світі за виробництвом целюлози, п'яте — за видобутком залізної руди. Розвинуті хімічна, харчова, лісопильна, текстильна, взуттєва промисловість.

Сільське господарство в основному розвинене в Південній Швеції. Головною сільськогосподарською галуззю є вирощування тварин і виробництво м'ясо-молочної продукції. Переважають фермерські господарства. Розводять велику рогату худобу, свиней, овець. Вирощують пшеницю, жито, ячмінь, овес, картоплю, цукрові буряки. Загалом харчова промисловість є однією з пріоритетних і високотехнологічних галузей Швеції. Вона забезпечує істотний внесок у формування ВВП країни, покриває велику частину внутрішнього попиту і при цьому є експортно-орієнтованою галуззю.

Швеція – лідер серед держав-членів ЄС з переходу на відновлювану енергію. Застосовуючи механізм квот та податків, у Швеції в довгостроковій перспективі планується створити на 100% відновлювану енергетику не пізніше 2040 року, а до 2045 року Швеція планує стати першою вуглецево-нейтральною державою. Наразі в країні понад 35% електроенергії виробляється 10 ядерними реакторами, розподіленими по трьох електростанціях.

Швеція є однією із провідних країн світу у сфері охорони навколишнього середовища та у поводженні із відходами. У країні функціонують десятки сміттєпереробних заводів, що використовують технологію «енергія-зі-сміття».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux