Розвиток українсько-шведського регіонального співробітництва характеризується широким спектром напрямів співпраці, зокрема в економічній, соціальній, культурній та гуманітарній галузях. Прикладами такого співробітництва є впровадження спільних ініціатив та реалізація проєктів у сфері економіки, житлово-комунальної галузі, соціальної та молодіжної політики, питань освіти, культури та спорту.
Важливу роль відіграє співробітництво між містами України та Королівства Швеція, які підписали відповідні угоди (міста-побратими), зокрема між Києвом і Стокгольмом, між Луганськом і Вансбро, між Хмельницьким і Крамфорсом тощо. Українські міста Київ, Львів, Одеса та Харків співпрацюють зі шведськими містами Стокгольм, Ґетеборг та Мальмо в рамках мережі розвитку регіонального співробітництва «Євросітіз». Асоціація міст України розвиває партнерські відносини з Асоціацією місцевих влад Швеції.
Важливою є співпраця Асоціації місцевих влад та регіонів Швеції, Шведського агентства міжнародного розвитку, Шведської національної ради з питань туризму з українською стороною.
Прикладом успішного міжрегіонального співробітництва у культурній сфері став візит у 2011 році делегації Херсонської області до м. Крістіанстад з метою участі у церемонії урочистого відкриття пам'ятника П.Орлику.
Шведські компанії «Альфа Лаваль» та «АВВ» беруть участь у реалізації низки проєктів щодо модернізації систем теплопостачання з використанням енергоефективних технологій в містах Рівне, Сімферополь, Тернопіль, Лубни. Представники шведських компаній «Екоенерджі» та «Біогазпром» підписали угоди про співпрацю з низкою населених пунктів України, зокрема Луцьком, Миргородом, Новоград-Волинським, Новою Каховкою, Конотопом, Старокостянтиновим тощо.
Протягом останніх років продуктивними були відносини українських міст-партнерів з Академією ім.Фольке Бернадотт у рамках проєкту «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», внаслідок якого збільшено залученість ВПО до процесів прийняття рішень на місцевому рівні, покращено здатності місцевих громад до інтеграційних процесів дітей та дорослих, які перебували на території проведення ООС; визначенні ступеню прозорості та законності надання адміністративних послуг усім без винятку верствам населення в Україні. Проєкт взятий за основу під час розробки Стратегії Швеції із співпраці з країнами Східного партнерства та Балкан у 2021-2026 рр. В Україні реалізовується проєкт, спрямований на покращення якості надання державних послуг місцевими органами влади у відповідності до закону, підвищення обізнаності громадян щодо реалізації ними своїх прав, а також підвищення ролі громадянського суспільства в здійсненні громадського контролю на місцевому рівні.