Портал в режимі тестування та наповнення
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Королівством Швеція
Опубліковано 24 серпня 2012 року о 11:48

Протягом останнього часу спостерігається значний інтерес до поглиблення культурно-гуманітарного співробітництва між Україною та Королівством Швеція.

Велика частина проектів у культурно-гуманітарній сфері здійснюється у співпраці зі Шведським інститутом. За сприяння Шведського інституту в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка та Львівському національному університеті ім. І.Франка продовжують роботу відділення скандинавських мов та культури, відбуваються студентські, наукові обміни, ведеться викладання шведської мови.

У рамках програми “Вісбі” українцям надаються стипендії та гранти на навчання та проведення досліджень у вищих учбових закладах Швеції. Українські аспіранти проводять свої дослідження і працюють в Королівському технічному університеті м.Стокгольм, Уппсальському, Лундському та інших шведських університетах. Налагоджено співпрацю між Університетом м.Уппсала і Києво-Могилянською академією. Активно співпрацює коледж при Києво-Могилянській академії зі шведською гімназією м. Овре тощо. З вересня 2006 р. діє Рамкова угода про співробітництво між Національним медичним університетом ім. О.О.Богомольця та Каролінським інститутом. З грудня 2016 р. діє Рамкова угода про співробітництво між Національною медичною академією післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика та Каролінським інститутом. З лютого 2017 р. діє Рамкова угода про співробітництва між Національною медичною академією післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика та Уппсальським університетом. 6 українських здобувачів перебувають у Швеції на навчанні в рамках дії вищезазначених угод. 

З метою відновлення системи життєзабезпечення територій на Сході України, підконтрольних Уряду України та районів проведення АТО, Північною екологічною фінансовою корпорацією передбачено виділення коштів на проекти з відновлення соціальної інфраструктури, дитсадків, шкіл, лікарень і в окремих випадках пошкоджених будинків. Крім того, здійснюються окремі проекти на двосторонній основі між українськими та шведськими органами державної влади, зокрема між Міністерством економічного розвитку та торгівлі України та Національною радою з питань торгівлі Швеції тощо. Обговорюється можливість запровадження співробітництва між Інститутом стандартизації Швеції та українськими зацікавленими організаціями.

МЗС Швеції ухвалено рішення про надання фінансової допомоги з реалізації проектів агенції “Інтерньюз”, організації “Kvinna till Kvinna” та організації “Stronger Together” у зв’язку з агресією РФ на Сході України.

Гуманітарну допомогу Швеція надає через відповідні проекти та інституції ООН, ЮНІСЕФ, Управління Верховного комісару ООН з прав людини, Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Урядом Швеції було виділено також кошти в якості цільової допомоги для опікового центру госпіталю у м.Дніпропетровськ з метою оснащення закладу сучасним медичним мікрохірургічним обладнанням для лікування бійців АТО з опіковими пораненнями та глибокими ушкодженнями м’язів та шкіри внаслідок осколкових та кульових поранень. Швеція є учасником Ради Євроатлантичного партнерства НАТО та бере участь у Трастовому фонді НАТО з надання підтримки Україні.

У рамках заснованого Королевою Швеції Сильвією Всесвітнього фонду дитинства (World Childhood Foundation) реалізується низка проектів стосовно реінтеграції та належної медичної допомоги дітям, в т.ч. з зони АТО. З 2014 р. в Україні здійснювалося 7 його проектів, серед яких, зокрема, було надання допомоги у діяльності Центру підтримки дітей групи ризику (м.Берегове), благодійному фонду “Нове сторіччя” (м.Миколаїв), Центру надання допомоги дітям конфліктів благочинного Фонду “Шлях додому” в Одесі. В  рамках діяльності фонду в Україні були впроваджені проекти допомоги дітям, які проживають в зоні проведення АТО, народжених ВІЛ інфікованими матерями, допомоги безпритульним та бездоглядним дітям, дітям, що потерпають від насильства в сім’ї тощо. На сьогоднішній день у рамках діяльності фонду в Україні реалізуються 5 проектів: Центр підтримки дітей групи ризику м.Берегове (організація “Едванс”), Комплексна Школа у с.Яноші, Закарпатська область (організація “Едванс”), Центр раннього розвитку м.Одеса (організація “Шлях додому”), Центр раннього розвитку м.Одеса (організація “Шлях додому”). У рамках проектів надається соціально-психологічна допомога сім’ям та зокрема, дітям вимушених переселенців зі Сходу України, що зазнали насильства та потерпають від стресу. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux