• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Королівством Швеція
Опубліковано 08 травня 2020 року о 04:20

За активної підтримки шведських неурядових організацій та громадських організацій українців у Швеції відбуваються культурно-мистецькі та просвітницькі заходи.

Традиційною є практика проведення щорічних фестивалів українського кіно та музичного фестивалю обдарованої  молоді у м.Стокгольм.

На постійній основі Україна представлена у щорічному міжнародному фестивалі анімаційного кіно “Rex”, який проходить у м.Стокгольм за ініціативи EUNIC.

Щороку Україна представлена в Швеції в рамках найбільшого міжнародного заходу в Скандинавії – ярмарки книговидавництва “Bokmässan”, де працює інформаційно-просвітницький стенд “Україна: історія та сучасність”.

Вперше у 2020 році Посольством України у Королівстві Швеція представлено український презентаційний стенд у м.Стокгольм на стадіоні «Теле 2 Арена» в рамках XIV чемпіонату Європи з гандболу.

За підтримки та координації Українського альянсу у Швеції у м.Гетеборг діє радіохвиля україномовного радіо “Українка”. 

В Україні діє проект “Гендерна рівність в національних реформах та встановленні миру і безпеки в Україні” за підтримки “ООН. Жінки”, Урядів Швеції та Канади з бюджетом у 5 млн. євро, розрахованим на період 2017-2021 рр. Фінансування спрямовано на забезпечення комплексного національного механізму впровадження гендерної рівності у галузевих реформах через підтримку роботи новоствореного офісу Урядового уповноваженого із питань гендерної політики, а також допомогу у реалізації Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”.


Програма ООН із відновлення та розбудови миру. 

9 лютого 2019 року Уряди Данії, Швеції та Швейцарії оголосили про початок проекту “Ефективне врядування та залучення громадян для покращення доступу до правосуддя, безпеки, охорони довкілля та соціальної згуртованості на сході України”. У рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру цей проект, розрахований до 2022 року, покликаний сприяти ефективному врядуванню та соціальній згуртованості в регіоні.

У рамках урядових організацій із захисту прав дитини в Україні реалізовується низка проектів, спрямованих на соціальний захист дітей із уразливих родин, їхню психологічну реабілітацію, літній відпочинок тощо.

Триває передача Швецією Україні гуманітарної допомоги, підтримка в  реабілітації українських військовослужбовців, організації літнього відпочинку дітей-сиріт, дітей-переселенців з тимчасово окупованих територій Кримського півострова та Донбасу, дітей військовослужбовців з зони проведення ООС.

Успішно функціонує вже понад 30 років у Швеції Дитячий благодійний табір для українських дітей у м.Кнутбі, Соттер. Започаткований за ініціативи шведської родини Наташі та Лейфа Андерссон після трагедії на Чорнобильський АЕС, табір щорічно приймає 6 літних змін дітей з України. Діти віком від 6 до 12 років з різних регіонів України проводять близько двох тижнів у Швеції. Родина Андерссон на благодійних засадах та за фінансової підтримки Міжнародного клубу Левів, низки благодійних організацій та окремих спонсорів уже понад 30 років працюють задля створення мирного, здорового та цікавого відпочинку для українських дітей.

За підтримки шведської благодійної організації  «Star of Hope» регулярно організовується етап щорічного оздоровлення українських дітей у літньому таборі м.Халлсбері, Швеція. Організація на чолі з Леннартом Ерікссоном щороку приймає одну велику літню зміну у кількості 40-45 дітей віком від 6 до 14 років. Організація «Star of Hope» тісно співпрацює з Інститутом ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка Національної академії медичних наук України


Гуманітарну допомогу Швеція надає через відповідні проекти та інституції ООН, ЮНІСЕФ, Управління Верховного комісару ООН з прав людини, Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Швеція є учасником Ради Євроатлантичного партнерства НАТО та бере участь у Трастовому фонді НАТО з надання підтримки Україні.

У рамках заснованого Королевою Швеції Сильвією Всесвітнього фонду дитинства (World Childhood Foundation) реалізується низка проектів стосовно реінтеграції та належної медичної допомоги дітям, в т.ч. з зони АТО. В  рамках діяльності фонду в Україні були впроваджені проекти допомоги дітям, які проживають в зоні проведення АТО, народжених ВІЛ інфікованими матерями, допомоги безпритульним та бездоглядним дітям, дітям, що потерпають від насильства в сім’ї тощо.

9 лютого 2019 року  Швеція приєдналася до низки країн у Програмі ООН із відновлення та розбудови миру, зокрема, в проекті “Ефективне врядування та залучення громадян для покращення доступу до правосуддя, безпеки, охорони довкілля та соціальної згуртованості на сході України”. Проект, розрахований до 2022 року, покликаний сприяти ефективному врядуванню та соціальній згуртованості на Донбасі.

Допомога шведської сторони Україні в контексті боротьби з пандемією COVID-19 здійснюється в рамках міжнародних організацій. Зокрема, Урядом Швеції було здійснено внесок у розмірі 10 млн. євро до Глобального плану ООН з гуманітарного реагування для боротьби з COVID-19, в рамках якого надається допомога Україні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux