• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Науково-технічне співробітництво між Україною та Королівством Швеція
Опубліковано 08 травня 2020 року о 04:20

За сприяння Шведського інституту в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка та Львівському національному університеті ім. І.Франка продовжують роботу відділення скандинавських мов та культури, відбуваються студентські наукові обміни, ведеться викладання шведської мови. Тривають онлайн курси із вивчення української мови Ґетеборзьким університетом.

З вересня 2006 року діє Рамкова угода про співробітництво між Національним медичним університетом ім. О.О.Богомольця та Каролінським інститутом. З грудня 2016 року діє Рамкова угода про співробітництво між Національною медичною академією післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика та Каролінським інститутом. З лютого 2017 року діє Рамкова угода про співробітництва між Національною медичною академією післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика та Уппсальським університетом.

Налагоджено співпрацю між Уппсальським університетом і Києво-Могилянською академією. Активно співпрацює коледж при Києво-Могилянській академії зі шведською гімназією м.Ове тощо.

Динамічно розвивається співпраця між провідними українськими і шведськими інститутами та університетами у сфері прикладних та наукових досліджень, зокрема між Київським національним медичним університетом ім. О.Богомольця та Каролінським медичним інститутом.

У рамках програми “Вісбю” українцям надаються стипендії та гранти на навчання та проведення досліджень у вищих учбових закладах Швеції. Українські аспіранти проводять свої дослідження і працюють в Королівському технічному університеті м.Стокгольм, Уппсальському, Лундському та інших шведських вищих навчальних закладах.

Основними напрямами співпраці є також відновлювальні джерела енергії та енергоефективність, ядерна та радіаційна безпека, ефективне використання водних ресурсів, охорона здоров’я, наукові та прикладні дослідження, функціонування технологічних парків, охорона навколишнього природного середовища тощо.

Розширюється науково-технічне співробітництво між Україною та Швецією у галузі радіаційного моніторингу довкілля. Експерти Державної інспекції ядерного регулювання України та Шведського Агентства радіаційної безпеки взяли участь у низці семінарів у Швеції та Україні, присвячених актуальним проблемам у цій сфері та виробленню практичних рекомендацій, спрямованих на підвищення рівня радіаційної безпеки українських атомних електростанцій згідно з вимогами, розробленими МАГАТЕ та ЄС.

Активно розвивається співробітництво між Державною авіаційною службою України та Шведським транспортним агентством з метою вивчення шведського досвіду у сфері аеронавігації та обслуговування повітряного руху, між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Патентним відомством Швеції у сфері охорони авторських та суміжних прав,  актуальним є питання щодо обміну досвідом у модернізації діяльності Державної митної служби України

В рамках програми Східноєвропейського партнерства та консультацій з Організацією оборонного співробітництва країн Північної Європи (NORDEFCO) були проведені зустрічі щодо обговорення питань регіональної безпеки та співробітництва. Сторони зацікавлені у подальшому розширені двостороннього діалогу двосторонньої співпраці, відбулись двосторонні військово-політичні консультації, участь обох сторін в міжнародних навчаннях, спільна підготовка військових спеціалістів в т.ч. для участі в міжнародних миротворчих операціях під егідою ООН, ЄС і НАТО, обмін досвідом у практиці планування та організації проведення комп'ютерних тренувань для штабних офіцерів різних рівнів, обмін викладачами між українськими та шведськими міжнародними центрами підготовки персоналу.

Ведуться переговори щодо питань надання фінансової допомоги з боку Швеції для реалізації проектів з багатомодульного підходу у транспортній мобільності; імплементації Vision Zero в Україні, підвищення безпеки.

В Уряді Швеції за підтримки Шведського агентства з питань міжнародної допомоги (SIDA) триває розробка нової Стратегії на період 2021-2027, яка стосуватиметься виключно країнами Східної Європи і Україна буде найбільшим реципієнтом допомоги.

 В Україні триває реалізація низки проектів за підтримки Уряду Швеції, які сприяють боротьбі з корупцією. Зокрема, проект з «підтримки електронного управління в Україні», проект «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», проект «Підтримка електронного урядування для децентралізації в Україні».

 





 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux