21 – 26 червня ц.р. з навчальним візитом у Швеції перебувала делегація Міністерства соціальної політики України у складі Заступника Міністра з питань євроінтеграції С.О.Устименка та Директора департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Н.В.Федорович.
Представники України змогли комплексно ознайомитися з досвідом Швеції щодо розширення повноважень жінок та сприяння гендерній рівності шляхом реалізації гендерно-чутливої політики та запобігання гендерно-обумовленому насильству Делегація мала зустрічі з офіційними посадовими особами як на національному, так і на регіональному та місцевих рівнях, в т.ч. з представниками громадських організацій. Зокрема, під час зустрічі в Парламенті Швеції, Міністерстві з питань дітей, осіб похилого віку та гендерної рівності Швеції, в Офісі Уповноваженого з питань рівності, Адміністративній раді Стокгольму учасники змогли ознайомитися з національною політикою Швеції у цій сфері, практикою гендерного мейнстримінгу. Протягом зустрічей обговорювалися питання сімейної політики, зокрема акцентувалася увага на проведенні політики щодо підтримки та розвитку мережі дитячих садків та закладів для розвитку дитини. У Швеції на законодавчому рівні передбачено участь чоловіків у вихованні дітей через перебування у декретній відпустці.
В рамках зустрічей з представниками шведської поліції відбулося обговорення питань подолання гендерно зумовленого насильства та торгівлі людьми. Зокрема, сторони обговорили реалізацію Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми, стан її впровадження в обох країнах, а також результати, яких досягли Україна і Швеція у цій сфері.
Наголошувалося, що Швеція, так само як і Україна, у 2014 році пройшла перший оціночний раунд групи експертів Ради Європи з протидії торгівлі людьми, які перевірили стан виконання вищезазначеної Конвенції та прогрес, досягнутий у цьому напрямку.
Виконання міжнародних зобов’язань України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, мінімізація негативних наслідків збройного конфлікту, активізації участі жінок у розв’язанні конфлікту та становленні миру були ключовими питаннями під час візиту.