• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
9-11 березня ц.р. у Стокгольмі перебувала з візитом українська делегація
Опубліковано 12 березня 2015 року о 16:12

9-11 березня ц.р. на запрошення шведської сторони у Стокгольмі перебувала з візитом українська делегація, до складу якої увійшли Заступник Голови Верховної Ради України О.І.Сироїд, Заступник Глави Адміністрації Президента України Д.А.Шимків, Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Г.М.Гопко, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах І.О.Климпуш-Цинцадзе, Голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Н.В.Кацер-Бучковська, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О.М.Рябчин.

У ході візиту учасники делегації зустрілися із Спікером Шведського Риксдагу У.Аліном, Міністром закордонних справ Швеції М.Вальстрьом, керівництвом та членами Комітету Риксдагу у закордонних справах, головою шведської делегації в ПА ОБСЄ, Віце-президентом ПА ОБСЄ К.Херстедтом, Послом США у Королівстві Швеція М.Бжезінським, директором Шведської асоціації місцевих та регіональних органів самоврядування Х.Густавссоном, ознайомилися з роботою шведського парламенту, методами електронного уряду Швеції (e-governance).

Відбулася зустріч з керівництвом Міністерства підприємництва, енергетики та зв’язку, під час якої були обговорені питання енергетичної політики, а також досвіду реформування енергетичного сектору.

Представники делегації взяли участь у круглому столі з експертами та представниками шведських ЗМІ, а також зустрілись зі студентами Стокгольмського університету.

Шведська сторона у ході численних зустрічей була вичерпно поінформована про внутрішньополітичну та економічну ситуацію в Україні, військові дії на Сході України, обсяг, напрямки та хід реалізації реформ у нашій державі, їх законодавче забезпечення, дії Президента і Верховної Ради України, спрямовані на прискорення реформаційного процесу, зокрема в енергетичній галузі.

Крім того, з метою вивчення досвіду функціонування енергетичного ринку та організацією роботи передових підприємств у Швеції учасники делегації відвідали ТЕС у місті Бріста, яка побудована за сучасними технологіями та виробляє енергію шляхом переробки відходів.