Посольство України в Королівстві Швеція

Київ 16:13

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Швецією

Протягом останніх років торговельно-економічні відносини між Україною та Королівством Швеція динамічно розвиваються. Швеція є найбільшим торговельним партнером України в Північній Європі.

У 2018 році продовжувала спостерігатися позитивна динаміка товарообігу товарами і послугами. За підсумками перших трьох кварталів вартісні обсяги експортно-імпортних операції між Україною та Швецією зросли на 12,1% та склали 524,1 млн. дол. США. Експорт товарів і послуг збільшився на 2,3% і становив 126,5 млн. дол. США. Основними позиціями українського експорту були: деревина і вироби з деревини, чорні метали, меблі, пластмаси, полімерні матеріали, реактори ядерні, котли, машини, судна та готові текстильні вироби.

Імпорт зі Швеції збільшився у січні-вересні 2018 року на 15,7% і становив 397,6 млн. дол. США. Провідні позиції у товарній структурі українського імпорту зі Швеції зайняли: реактори ядерні, котли, машини, засоби наземного транспорту, папір та картон, жири та олії тваринного або рослинного походження, фармацевтична продукція та пластмаси, полімерні матеріали.

Швеція посідає десяте місце в переліку європейських країн, що здійснюють інвестиції в економіку України. Станом на 1 жовтня 2018 р. обсяги прямих шведських інвестицій в українську економіку становили 345,1 млн. дол. США.

Понад 100 шведських компаній наразі присутні в Україні. Значний потенціал співпраці залишається в сфері використання відновлювальної енергії, утилізації та переробки відходів, а також в телекомунікаційній галузі, сферах енергозбереження та захисту довкілля, ядерної безпеки, сільського господарства, в сфері фінансів, туризму тощо.