Посольство України в Королівстві Швеція

Київ 08:28

У Стокгольмі відбувся Другий музичний фестиваль “Переосмислюючи Європу: Україна”

05 листопада 2018, 11:13

1-3 листопада ц.р. в м.Стокгольм із великим успіхом відбулися концерти у рамках Другого музичного фестивалю “Переосмислюючи Європу: Україна”, організованого громадською організацією “Український інститут у Швеції” за підтримки Посольства України у Швеції.

Щорічний музичний фестиваль “Переосмислюючи Європу: Україна” – українсько-шведський музичний проект, який протягом двох вечорів у концертних залах шведської столиці (Stainway Piano Gallery, Konserthuset) представив музичні твори у виконанні  молодих талантів з України- переселенців з тимчасово окупованих РФ територій України, а також відомих шведських і українських виконавців (Е.Йонассон, Х.Френдін, М.Которович, сестер Пасічник) та шведського оркестру “Ребарокк”.

У рамках проекту “ТриС” (В.Сильвестров, М.Скорик та Є.Станкович) було виконано твори сучасних українських композиторів. У ході заходів відбулася прем’єра  музичної композиції М.Скорика “Варіації на шведську тему”, заснованої на шведських народних сагах. Громадськість стоячи вітала відомого українського композитора М.Скорика, який у цьому році відзначив своє 80-ліття.

Під час концерту української музики доби бароко відбувся кіноперегляд документальної стрічки “Українська рапсодія – подорож до української класичної музики” режисерів Софії Нюблом та Валентини Романюк. 

Глядачі мали можливість ознайомитися з творами українських композиторів доби бароко – М.Березовського та Д.Бортнянського.