Посольство України в Королівстві Швеція

Київ 09:20

Дитячому благодійному табору для українських дітей у м.Кнутбі, Соттер виповнюється 30 років

17 липня 2018, 10:15

Днями виповнилося 30 років з дня заснування дитячого благодійного табору для українських дітей у м.Кнутбі, Соттер.

Започаткований за ініціативи шведської родини Наташі та Лейфа Андерссон після трагедії на Чорнобильський АЕС, табір щорічно приймає 3-4 літні зміни дітей з України.

Діти віком від 6 до 11 років з регіонів, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильський АЕС, проводять близько двох тижнів у Швеції. Під час оздоровчого відпочинку діти також відвідують м.Стокгольм, острови Стокгольмського архіпелагу, проводять час за розвиваючими іграми тощо.

Після окупації РФ АР Крим та м.Севастополь, розв’язання збройної агресії РФ проти України на Донбасі, до благодійного табору на оздоровчий відпочинок щорічно прибувають діти, які постраждали внаслідок агресії,  діти-ВПО зі Сходу та Криму, та діти, чиї батьки боронять територіальну цілісність нашої держави на передовій.

Родина Андерссон на благодійних засадах уже 30 років спільно з українськими волонтерськими та громадськими організаціями працюють задля створення мирного, здорового та цікавого відпочинку для українських дітей.

За фінансової підтримки Міжнародного клубу Левів, низки благодійних організацій та окремих спонсорів, табір для українських дітей у м.Кнутбі, Соттер продовжує свою роботу і сьогодні.

У відзначенні 30-ліття заснування табору взяли участь представники шведських благодійних організацій та громадянського суспільства, співробітники Посольства України у Королівстві Швеція. У своєму виступі Посол України у Швеції І.Сагач висловив, зокрема, щиру вдячність шведській громадськості та особливо родині Андерссон за розуміння, людяність, зусилля та натхненну роботу, спрямовані на підтримку українських дітей,  які протягом тривалого часу запалюють серця дітей і дорослих на нові, добрі справи.