Посольство України в Королівстві Швеція

Київ 08:55

Посвідчення особи на повернення в Україну


Питання оформлення та видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами посвідчення особи на повернення в Україну регулюють наступні законодавчі акти:

Постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 року № 285 зі змінами «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення та видачі посвідчення особи на повернення в Україну».

Наказ Міністерства закордонних справ України «Про затвердження Правил оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України посвідчення особи на повернення в Україну» від 19.12.2005 року № 229 зі змінами.


Посвідчення особи на повернення в Україну (далі – Посвідчення) оформлюється і видається дипломатичними представництвами та консульськими установами України за кордоном у разі:

1) ВТРАТИ або ВИКРАДЕННЯ паспорта для виїзду за кордон, проїзного документа дитини;

2) ЗАКІНЧЕННЯ СТРОКУ ДІЇ паспорта для виїзду за кордон, проїзного документа дитини;

3) ПОШКОДЖЕННЯ - непридатності паспорта для виїзду за кордон, проїзного документа дитини для подальшого використання;

4) коли громадянину України НЕ ОФОРМЛЮВАВСЯ паспорт для виїзду за кордон (для повернення в Україну дітей).

Посвідчення видається на підставі особистого клопотання особи, яка досягла 16 річного віку, або звернення одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників щодо осіб, яким не виповнилося 16 років, та осіб, які визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними, а також на підставі звернення міністерства закордонних справ або іншого компетентного органу іноземної держави у випадку, якщо щодо громадянина України прийнято рішення про реадмісію відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

СТРОК ДІЇ посвідчення - 30 ДНІВ.

ВАРТІСТЬ оформлення посвідчення - 283 шведських крон.

ВАРТІСТЬ оформлення посвідчення дитині, яка не досягла 16 річного віку -  безкоштовно.

За внесення даних про дитину до посвідчення законного представника консульський збір не стягується.

Оформлення та видача посвідчення здійснюються протягом одного - п’яти робочих днів з дня подання заявником всіх документів й сплати консульського збору а також отримання дипломатичною установою відомостей, необхідних для ідентифікації особи та підтвердження її належності до громадянства України,  а також сплати консульського збору.

У разі необхідності надсилання письмового запиту на адресу Державної міграційної служби України строк оформлення посвідчення може бути продовжено до часу отримання відповіді на такий запит, але не більш як 30 днів.


Як оформити посвідчення на повернення в Україну
в разі ВТРАТИ чи ВИКРАДЕННЯ закордонного паспорта

Для отримання ПОСВІДЧЕННЯ потрібно особисто подати до Посольства такі документи:

1. Документ (протокол, довідку тощо), виданий Поліцією Швеції, що підтверджує факт звернення заявника з приводу втрати/викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, проїзного документа дитини (ВИКЛЮЧНО В РАЗІ ВТРАТИ АБО ВИКРАДЕННЯ ДОКУМЕНТІВ); АБО оригінал паспорта громадянина України для виїзду за кордон, проїзного документа дитини, чи іншого документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, СТРОК ДІЇ якого ЗАКІНЧИВСЯ або встановлено, що ВІН Є НЕДІЙСНІ з інших причин.

2. Заяву-анкету встановленого зразка (заява-анкета, приклад заповнення).

3. Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

4. Документи, які дозволяють ідентифікувати особу заявника, установити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України (копія першої сторінки втраченого/викраденого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, проїзного документа дитини, або оригінал внутрішнього паспорта громадянина України чи копії всіх сторінко паспорта з відмітками).

5. Свідоцтво про народження дитини та 2 кольорові фотокартки дитини паспортного зразка розміром 3,5 x 4,5 см (для дітей віком до 16 років).

При наданні заявником вищезазначених документів посвідчення оформлюється в день подання громадянином відповідної заяви та видане без попереднього запиту до органів внутрішніх справ за місцем проживання такого заявника в Україні.

У разі відсутності в заявника оригіналів документів, що посвідчують його особу та підтверджують належність до громадянства України, дипломатичне представництво або консульська установа України надсилає запит до органів внутрішніх справ за місцем реєстрації заявника в Україні з метою підтвердження його належності до громадянства України та ідентифікації особи за фотокарткою.

Якщо громадянин України, який втратив паспорт, виїхав за межі України з неповнолітніми дітьми, відомості про яких було внесено до його паспорта, отримується також підтвердження органів внутрішніх справ про факт унесення таких відомостей до його паспортного документа.

 


Консульський відділ Посольства України в Королівстві Швеція
Керівник: Сергієнко Максим Володимирович
Перший секретар з консульських питань
Адреса: Stjärnvägen 2a, 181 50 Lidingö, Sverige. Переглянути на мапі
Телефон: +46 8 522 28 404
Ел. пошта: consul_se@mfa.gov.ua
Графік роботи:АДРЕСА КОНСУЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ

Stjärnvägen 2a (1 під'їзд, 6 поверх) 181 50 Lidingö, Sverige Переглянути на мапі

EMAIL: consul_se@mfa.gov.ua

ТЕЛЕФОН:+46 8 522 28 404

КЕРІВНИК консульського відділу: Сергієнко Максим ВолодимировичКОНСУЛЬТАЦІЇ З КОНСУЛЬСЬКИХ ПИТАНЬ

надаються по телефону

+46 8 522 28 404

Понеділок, Середа з 16:30 до 18:00

Вівторок, Четвер з 11:00 до 12:30

П'ятниця з 16:00 до 17:00

Перед зверненням просимо Вас ознайомитись з

ВІДПОВІДЯМИ НА ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

У зв'язку із значною кількістю телефонних звернень, на жаль, інколи неможливо додзвонитись на консульську інформаційну лінію. Для вирішення Вашого питання ПРОСИМО ЗВЕРТАТИСЬ до консульського відділу ПИСЬМОВО, на електронну пошту: consul_se@mfa.gov.ua.ГАРЯЧА ЛІНІЯ

+46 704 076 103

прохання телефонувати виключно у разі загрози життю
чи загибелі/смерті громадян УкраїниГОДИНИ ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

З КОНСУЛЬСЬКИХ ПИТАНЬ

 

ПОНЕДІЛОК, СЕРЕДА, П'ЯТНИЦЯ

з 09:00 до 11:00 години - прийом документів; з 11:00 до 12:30 - видача документів

ВІВТОРОК, ЧЕТВЕР

з 14:00 до 16:00 години - прийом документів; з 16:00 до 18:00 - видача документів

ОБІДНЯ ПЕРЕРВА: 12:45 – 14:00

КЕРІВНИК консульського відділу: Сергієнко Максим Володимирович

Прийом відвідувачів здійснюється в порядку живої черги, без попереднього запису.

Громадяни певних категорій (особи з дітьми до 14 років, вагітні, інваліди, тяжкохворі) обслуговуються поза чергою.

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.ГОДИНИ ПРИЙОМУ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН ТА

ОСІБ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА

З КОНСУЛЬСЬКИХ ПИТАНЬ

Понеділок, Середа, П'ятниця: з 09:00 - до 12:30. ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ ДО 11:00

ОБІДНЯ ПЕРЕРВА: 12:45 – 14:00

КЕРІВНИК консульського відділу: Сергієнко Максим Володимирович

Прийом відвідувачів здійснюється в порядку живої черги, без попереднього запису.

 


Примітки:


ЗНАЙДЕНІ ДОКУМЕНТИ

Шановні громадяни України!

До Посольства України у Королівстві Швеція періодично надходять від компетентних органів Швеції знайдені документи (паспорти, свідоцтва РАЦС, посвідчення водія, пенсійні посвідчення, студентські квитки тощо).

Якщо Ви, перебуваючи у Швеції, втратили згадані вище документи або їх у Вас було викрадено, перевірити інформацію щодо надходження Ваших документів до Посольства можна надіславши запит на електронну пошту consul_se@mfa.gov.ua.  ПЕРЕЛІК КОНСУЛЬСЬКИХ ПОСЛУГ

Для того, щоб ознайомитися з інформацією, натисніть на відповідне зображення.