Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Відповіді на часті запитання / FAQ
Опубліковано 05 березня 2020 року о 23:05

Вартість оформлення нового паспорта - для осіб з 16 років1228 крон (пункти 1 і 2 Розділу І «Паспорті дії» Тарифів консульського збору.

вартість обміну паспорта у звязку з пошкодженням чи втратою діючого паспорта – 1228 крон (пункти 1 і 2 Розділу І «Паспорті дії» Тарифів консульського збору.

Вартість оформлення паспорта для дітей віком до 16 років378 крон (пункт 2 Розділу І «Паспорті дії» Тарифів консульського збору.

Оплата здійснюється в безготівковій формі банківською карткою через POS термінал в Посольстві або через банк.

Реквізити для оплати консульського збору через банк надаються після попередньої перевірки документів консульським відділом Посольства.

До трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору.

 

Для перевірки стану оформлення паспорта відкрийте сайт PASSPORT.MFA.GOV.UA, введіть в "Полі для вводу" ІДЕНТИФІКАТОР СЕСІЇ, отриманий в Посольстві при оформленні заяви на виготовлення нового паспорта для виїзду за кордон та натисніть кнопку "Пошук".

Якщо в розділі "Стан оформлення документа" з'явилося повідомлення "Документ прибув до ЗДУ" Ви можете звернутися до Посольства з питання отримання Вашого паспорта.

Наявний в Вас дійсний паспорт повертається Вам після оформлення заявки на виготовлення нового паспорта. Він підлягає здачі при отриманні нового документа.

Ваш попередній паспорт може бути повернутий Вам за Вашою письмовою Заявою про повернення паспорта для виїзду за кордон, що підлягає обміну, після його анулювання у зв’язку з наявністю в ньому віз. Перед цим паспорт підлягає анулюваний, відомості про це вносяться до паспортної інформаційної системи. Анулювання паспорта здійснюється шляхом пробиття не менш як двох отворів у машинозчитуваній зоні на першій сторінці з особистими даними.

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в’їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт. Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати одразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

Для подачі документів на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон потрібна особиста присутність заявника або його законного представника - батьків неповнолітніх дітей. Документи на оформлення паспорта поштою не приймаються.

Перекладачі, які здійснюють переклад документів зі шведської мови на українську мову:


МІХАЛИК ГАЛИНА

Тел.

+46 73 672 28 00


ЛЯХОВЧЕНКО НАТАЛІЯ

Тел.

+46 76 889 1778


E-mail

stockholm.tolk@gmail.com 


ЄФИМОВА АНАСТАСІЯ

Тел.

+46 76 908 81 17


E-mail

anastasiia.l.y@gmail.com

На цей час оформлюються лише біометричні паспорта громадянина України для виїзду за кордон, у тому числі дітям. Паспорта старого зразка наразі не видаються.

Біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон позначається спеціальною відміткою на обкладинці, яка вказує на наявність цього чіпа.

Внесення відомостей про дітей та вклеювання фотокарток дітей до паспорта не здійснюється. Натомість у Посольстві можна оформити дитині окремий паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Ні. Факт перебування на консульському обліку не має значення при розгляді заяви щодо оформлення/обміну паспорта громадянина України для виїзду за кордон. 

Проте слід звернути увагу, що обмін закордонного паспорта в Генконсульстві у зв'язку зі зміною особових даних (найчастіше це відбувається у зв'язку з укладенням шлюбу та пов'язаною з цим зміною прізвища) можливий лише:

а) якщо Ви оформили виїзд/залишення на постійне проживання за кордоном (ПМП), про що у закордонному паспорті є відповідна відмітка українських органів;

б) якщо Ви не  оформили ПМП, але органах Державної міграційної служби вже змінили на нове прізвище національний паспорт (ID-картку).

Станом на сьогодні оформлення біометричних паспортів здійснюється:

а) на території України у територіальних підрозділах Державної міграційної служби та її сервісних центрах;

б) закордонними дипломатичними установами України.

При цьому слід врахувати, що паспортні документи виготовляються та персоналізуються централізовано - на потужностях Національного банку України, а потім надсилаються до органів, які здійснювали прийняття заяви про оформлення паспорта. Відтак, слід рахуватися з тим, що від моменту подачі заяви про оформлення/обмін закордонного паспорта до його отримання в закордонній дипломатичній установі може пройти до 90 днів (відповідно до встановлених законодавством термінів). Звичайно, виготовлений документ може надійти до установи й значно раніше - протягом 1,5 - 2-х місяців.

Відповідно до інформації Державної міграційної служби: 

Інформація про платежі у цьому розділі сторінки актуальна лише за умови оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон у підрозділах Державної міграційної служби (при оформленні паспорта за кордоном слід натомість орієнтуватися на тарифи консульського збору). 

Оплачується адміністративний збір, який розраховується як сума вартості адміністративної послуги та вартості бланку

У разі оформлення протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору складає 557 грн. 32 коп., у тому числі:

Вартість адміністративної послуги253 грн. (Постанова КМУ від 2 листопада 2016 р. N 770)

Бланки паспорта громадянина України для виїзду за кордон виготовляються на замовлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства (абзац другий частини першої статті 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України»). З метою реалізацій вимог вказаного вище Закону ДМС щорічно укладає договори на виготовлення бланків паспорта громадянина України для виїзду за кордон з Державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів, яким встановлюється вартість  такого бланка документу. У 2016 році вартість бланку паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить304 грн. 32 коп.

У разі термінового (протягом 7 робочих днів) оформлення, сума адміністративного збору складає 810 грн. 32 коп., у тому числі:

Вартість адміністративної послуги - 506 грн. (Постанова КМУ від 2 листопада 2016 р. N 770)

Вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг») – 304 грн. 32 коп. 

У разі термінового (протягом 3 робочих днів у випадках, визначених законодавством) оформлення, сума адміністративного збору складає 810 грн. 32 коп., у тому числі:

Вартість адміністративної послуги - 506 грн. (Постанова КМУ від 2 листопада 2016 р. N 770)

Вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг»)  – 304 грн. 32 коп.

Докладніше про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон дивіться на офіційній сторінці Державної міграційної служби України

До уваги громадян України, які звертаються з питання обміну закордонного паспорта у зв’язку зі зміною прізвища

 (стосується тих громадян, які проживають/перебувають за кордоном, мають паспорт громадянина України (т.з. "внутрішній" паспорт)).

Відповідно до пункту 31 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152, обмін паспорта для виїзду за кордон у разі зміни інформації (тобто зміни прізвища або імені), внесеної до паспорта для виїзду за кордон, здійснюється в порядку, встановленому для його оформлення.

У разі виникнення обставин (зміни прізвища, імені, дати або місця народження), у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну, особа зобов’язана подати зазначені документи протягом одного місяця з дати настання таких обставин /подій. 

Відповідно до пункту 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року N 2503-XII, паспорт громадянина України (так званий внутрішній паспорт) видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства. В Україні – це Державна міграційна служба та її територіальні органи.  

Тобто, у разі зміни прізвища (імені), громадянин України зобов’язаний протягом місяця після зміни свого прізвища (імені) змінити паспортні документи на нове прізвище (ім’я). У разі зміни прізвища або імені особа може подати документи для обміну паспорта для виїзду за кордон в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені. 

Паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) можна змінити лише на території України.

Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені не подала документів для обміну паспорта для виїзду за кордон, ДМС чи його територіальний орган або підрозділ, який отримав документи для обміну паспорта громадянина України, визнає паспорт для виїзду за кордон недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Держприкордонслужби та Українське бюро Інтерполу.

У разі неподання особою протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта громадянина України (крім додаткової змінної інформації), документів для його обміну за наявності у ДМС відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу або розірвання шлюбу (під час якого змінено прізвище), зміни імені паспорт для виїзду за кордон, який підлягав обміну у зв’язку із зміною прізвища або імені, визнається недійсним.

Щоб уникнути проблем зі зміною паспортних документів внаслідок зміни прізвища/імені рекомендує наступний 

ПОРЯДОК ДІЙ:

 1. Якомога швидше засвідчити документи про шлюб штампом апостиль (переклад документів українською можна зробити на території України). Якщо обставини, які призвели до зміни паспортних даних, настали більше ніж 30 днів тому, при подачі документів до Державної міграційної служби (ДМС) або Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) доведеться сплатити адміністративний штраф за несвоєчасний обмін документів (у закордонних дипломатичних установах штрафи за несвоєчасний обмін паспорта не стягуються);
 2. Звернутися до ДМС або до ЦНАП з метою обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон на шлюбне прізвище (при обміні закордонного паспорта слід написати заяву щодо залишення Вам попереднього закордонного паспорта в анульованому вигляді та сплатити відповідне державне мито);
 3. Повертаючись з України до Швеції, надати органам паспортного контролю новий та старий паспорт для виїзду за кордон, а також дозвіл на проживання/роботу в Швеції [arbetstillstånd або uppehållstillstånd]. У будь-якому випадку для обміну внутрішнього паспорта слід виїжджати на територію України, оскільки послуги з обміну національних паспортів не належать до компетенції закордонних дипломатичних установ України;
 4. Після повернення до Швеції - звернутися до Податкової та Міграційної служби Швеції  щодо зміни персональних даних та обміну наявного в вас дозволу на проживання/роботу на нове прізвище на підставі нового паспорта для виїзду за кордон.

На жаль, ні. З 01.10.2016 року внаслідок зміни нормативно-правової бази продовження терміну дії паспортів більше не проводиться. У випадку закінчення терміну дії паспорта згідно з чинним законодавством слід звернутися до Генконсульства з заявою про оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Зміна законодавства відбулася на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України".

Неможливість продовження строку дії закордонного паспорта пов'язана також з виконанням вимог ІКАО. ІКАО – єдина спеціалізована установа ООН, яка має всі повноваження і несе відповідальність за розробку міжнародних специфікацій для паспортів, віз і посвідчень особи, що використовуються для подорожей, з метою забезпечення сумісності, спрощення, зміцнення впевненості у надійності проїзних документів, а також з метою сприяння національній та міжнародній безпеці. Проїзні документи, що відповідають вимогам ІКАО, та надійний режим управління ідентифікацією особи є потужними інструментами запобігання та боротьби з тероризмом, транснаціональною злочинністю та іншими загрозами. Будь-які слабкі місця в системі управління ідентифікацією особи або недоліки захисту проїзних документів, як правило, використовуються мігрантами з неврегульованим статусом, злочинцями і терористами в усьому світі і є слабкою ланкою у глобальних зусиллях, спрямованих на забезпечення безпеки, стабільності, належного урядування та верховенства закону.

Клікніть на посилання PASSPORT.MFA.GOV.UA та введіть у поле на новій сторінці ідентифікатор сесії (код, який було видано на видруківці під час прийняття заяви про обмін/оформлення закордонного паспорта).

Пояснення статусів відстеження у системі: 
 1. Заявку подано = заяву про оформлення або обмін закордонного паспорта прийнято у роботу
 2. Дані відправлено на перевірку = електронний пакет даних надіслано на перевірку до Головного обчислювального центру ДМС 
 3. Дані відправлено на персоналізацію =перевірку пройдено, пакет даних надіслано на підприємство-виробник для виготовлення нового паспорта 
 4. Документ виготовлено = до бланка закордонного паспорта було внесено персональну та біометричну інформацію. Документ очікує на відвантаження до МЗС, а звідти - з командирською поштою - до Посольства. 
 5. Документ прибув до ЗДУ = документ було доставлено до Посольства України в Королівстві Швеція. 
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux