Посольство України в Королівстві Швеція

, Київ 08:05

Політичні відносини між Україною та Швецією

Дипломатичні відносини

У 1918-1920 роках у Стокгольмі діяла Українська дипломатична місія, очолювана спочатку Б.П.Баженовим, а згодом К.В.Лоським.

19 грудня 1991 року Швеція першою серед країн Північної Європи визнала незалежність України. Дипломатичні відносини між двома країнами були встановлені 13 січня 1992 року. У вересні 1992 року  розпочало свою діяльність Посольство Королівства Швеція в Україні.

31 травня 1994 року була започаткована діяльність Дипломатичного представництва України в Стокгольмі, очолюваного за сумісництвом Послом України у Фінляндській Республіці. 11 лютого 1999 року вірчі грамоти першого Посла України з резиденцією в Стокгольмі Королю Швеції Карлу XVI Густаву вручив О.С.Сліпченко. З квітня 2003 року по липень 2004 року Послом України в Королівстві Швеція був Л.О.Кожара, з лютого 2007 року по травень 2008 року – А.Г.Пономаренко, з вересня 2008 року по грудень 2011 року – Є.П.Перебийніс, із січня 2012 року – В.А.Степанов, з травня 2015 року - І.М.Сагач.

Політичні відносини

Україна розглядає Королівство Швеція як свого надійного партнера на шляху європейської інтеграції. У свою чергу Україна належить до пріоритетів зовнішньої політики Швеції в регіоні Східної Європи. Важливу роль відіграє реалізація запропонованої нею спільно з Республікою Польща ініціативи „Східне партнерство”. Масштабним проектом, висунутим Швецією в рамках цієї ініціативи, стало Партнерство з енергоефективності та охорони довкілля у Східній Європі/Україні (Е5Р).

Діалог високого рівня:

17 жовтня 2014 р. Президент України П.О.Порошенко провів двосторонню зустріч з Прем’єр-міністром Швеції С.Льовеном в рамках саміту АСЕМ у м.Мілан (Італія).

10 жовтня 2014 р. Спікер Шведського Риксдагу У.Алін відбув до України у свій перший закордонний візит у складі делегації спікерів парламентів країн Балтії та Півночі. У ході візиту він зустрівся зі своїм українським колегою О,В.Турчиновим, Президентом України П.О. Порошенком та Прем'єр-міністром України А.П.Яценюком.

20-21 листопада 2008 р. відбувся офіційний візит Прем’єр-міністра України Ю.В.Тимошенко до Швеції.

29 вересня – 3 жовтня 2008 р. відбувся державний візит в Україну Короля Швеції Карла XVI Густава і Королеви Сільвії.

 

Діалог на рівні зовнішньополітичних відомств:

26 листопада 2014 р. відбувся перший візит новопризначеного Міністра закордонних справ Королівства Швеція М.Вальстрьом до України. У ході візиту глава МЗС Швеції була прийнята Президентом України П.Порошенком та Прем’єр-міністром А.Яценюком. Окремі переговори відбулися з міністром закордонних справ України П.А.Клімкіним.

1 липня 2014 р. Міністр закордонних справ Швеції К.Більдт відвідав Україну з робочим візитом, у рамках якого мав зустрічі з Президентом України П.О.Порошенком, Прем’єр-міністром України А.П.Яценюком та Міністром закордонних справ України П.А.Клімкіним. 

17 травня 2014 р. Міністр закордонних справ Швеції К.Більдт відвідав з робочим візитом Україну. Під час візиту відбулися зустрічі К.Більдта з Прем’єр-міністром А.П.Яценюком, Секретарем РНБОУ А.Парубієм, Міністром економічного розвитку і торгівлі України П.М.Шереметою та бесіда з в.о. Міністра закордонних справ України А.Дещицею; здійснено регіональну поїздку до м. Херсон.

29 травня 2013 р. Міністр закордонних справ України Л.О.Кожара здійснив офіційний візит до Швеції, у ході якого глава зовнішньополітичного відомства України провів переговори з Міністром закордонних справ Швеції К.Більдтом, зустрічі зі Спікером Риксдагу (парламенту) Швеції П.Вестербергом, керівництвом та членами парламентського комітету у зовнішніх справах, Державним секретарем Прем’єр-міністра Швеції К.Арескуг Маскаренас, а також зі шведськими підприємцями. Міністр Л.О.Кожара виступив у Шведському інституті зовнішньої політики.