Посольство України в Королівстві Швеція

, Київ 08:57

У Парламенті Швеції вперше вшановано пам'ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр.

29 листопада 2017, 16:00

29 листопада 2017 р. у Парламенті Швеції вперше відбулося вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр.

        Участь в заході взяли Спікер Шведського Риксдагу У.Алін, Перший Віце-спікер Шведського Риксдагу Е.Тален Фінне, керівник Шведсько-Української міжпарламентської групи дружби К.Хаммарберг, члени Шведського Риксдагу, акредитовані у Швеції посли країн світу, представники громадських організацій українців у Швеції.

         Захід вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. був організований за безпосереднього сприяння Міжпарламентської групи дружби між Риксдагом Швеції та Верховною Радою України.

         Під час заходу до присутніх звернулися Спікер Парламенту Швеції У.Алін, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Швеції І.Сагач, Глава Шведсько-Української міжпарламентської групи дружби К.Хаммарберг.

         Гостям заходу були продемонстровані світлини з архівів Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С.Пшеничного, очевидців трагічних подій в Україні в 1932-1933 рр., матеріали Українського інституту національної пам’яті.

         Відомий музичний дует у складі українсько-шведської піаністки, директора Українського інституту у Швеції Н.Пасічник та шведського скрипаля К.Сворфара виконав “Мелодію” українського композитора М.Скорика. Пам'ять мільйонів закатованих голодом українців було вшановано хвилиною мовчання.