Посольство України в Королівстві Швеція

, Київ 23:37

Часті запитання

ПАСПОРТНІ  ПИТАННЯ

Посольство України у Королівстві Швеція приймає до розгляду клопотання про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Детальна інформація з цього питання розміщена на сайті Посольства у рубриці КОНСУЛЬСЬКІ ПИТАННЯ/ПЕРЕЛІК КОНСУЛЬСЬКИХ ДІЙ/ПАСПОРТНІ ДІЇ (http://sweden.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport)

 Часті запитання

У мене виникла необхідність отримати новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт або скорочено – ПГУВК) у зв’язку із закінченням терміну дії наявного ПГУВК / відсутністю у ньому вільних сторінок / втратою (пошкодженням) паспорта / зміною імені, у тому числі у зв’язку з укладенням шлюбу. Чи можу я оформити новий ПГУВК у Швеції? 

Посольство України у Королівстві Швеція приймає до розгляду клопотання про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Детальна інформація з цього питання розміщена на сайті Посольства у рубриці КОНСУЛЬСЬКІ ПИТАННЯ/ПЕРЕЛІК КОНСУЛЬСЬКИХ ДІЙ/ПАСПОРТНІ ДІЇ (http://sweden.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport)

Для оформлення нового біометричного паспорта Вам необхідно особисто звернутись до Посольства й подати такі документи:

1) оригінал закордонного паспорта та копію його 1-ї сторінки;

2) внутрішній паспорт за наявності або копії всіх його сторінок з відмітками;

3) копію одного з таких документів: дозволу на проживання в Швеції, дозволу на роботу в Швеції, ЛМА карти, контракту на роботу чи довідки з міграційної служби про реєстрацію документів на дозвіл на проживання,роботу, що підтверджує право на легальне перебування в країні;

4) інформаційну картку (додається).

В разі переміни/зміни прізвища в Швеції потрібно спочатку переоформити внутрішній паспорт в Україні.

Оформлення заяви та фотографування на паспорт здійснюється у Посольстві.

Вартість паспорта – 1620 крон + 30 крон банківська комісія. Оплата здійснюється в безготівковій формі банківською карткою через POD термінал в Посольстві або через банк.

Термін оформлення - до 3 місяців. Процедури термінового оформлення паспорта не передбачено.

Прийом громадян здійснюється в порядку живої черги без попереднього запису.

Наявний в Вас дійсний паспорт повертається Вам після оформлення заявни на виготовлення паспорта, і підлягає здачі при отриманні нового документа

При цьому звертаємо увагу, що у випадку зміни імені (у тому числі у зв"язку з укладенням шлюбу) громадяни України, які відповідно до законодавства України вважаються такими, що тимчасово проживають за кордоном і досі на руках мають паспорт громадянина України (внутрішній паспорт), можуть подавати до Посольства України в Швеції  клопотання про оформлення нового ПГУВК лише після заміни паспорта громадянина України на нове ім"я, який оформлюється в Україні відповідними підрозділами Державної міграційної служби України.

Який термін оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в дипломатичних установах України?

До трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору.

Я замовляв паспорт. Як перевірити стан оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Стан готовності паспорта можна перевірити на веб-сторінці Посольства. Інформація про паспорті документи, які надійшли до Посольства, розміщена в розділі "Консульські питання" в рубріці "Перелік оформлених паспортів громадянина України для виїзду за кордон". 

Чи можу я залишити свій старий паспорт, після оформлення мені нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Ваш попередній паспорт може бути повернутий Вам за Вашою письмовою Заявою про повернення паспорта для виїзду за кордон, що підлягає обміну, після його анулювання у зв’язку з наявністю в ньому віз. Перед цим паспорт підлягає анулюваний, відомості про це вносяться до паспортної інформаційної системи. Анулювання паспорта здійснюється шляхом пробиття не менш як двох отворів у машинозчитуваній зоні на першій сторінці з особистими даними.

Чи можу я мати на руках два паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в’їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт. Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати одразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

 

Візи / Перебування у Швеції

1. Термін дії моєї шенгенської візи закінчується. Чи можу я продовжити термін дії цієї візи або отримати нову, не залишаючи Швецію?

Термін дії шенгенської візи не продовжується. Іноземці та особи без громадянства, які перебувають у Швеції на підставі шенгенської візи також не мають можливості отримати нову візу всередині країни. Для цього потрібно звернутися  до відповідного посольства / консульської установи Швеції за кордоном.

 

2. Термін дії мого дозволу на проживання в Швеції закінчується. Чи можу я продовжити термін його дії, не залишаючи Швецію?

Термін дії дозволу на проживання в Швеції, який, як правило, уперше оформлюється у посольствах / консульських установах Швеції за кордоном, у подальшому може бути продовжено у Швеції. Для цього необхідно завчасно звернутися з відповідним клопотанням до Міграційної служби Швеції (http://www.migrationsverket.se)

 

3. Термін дії моєї візи закінчився, однак я досі залишаюся на території Швеції. Які наслідки це матиме для мене?

Несвоєчасний, тобто після закінчення терміну дії шенгенської візи, виїзд за межі країн шенгенської зони є фактом порушення візового режиму та тягне за собою відповідальність. У більшості випадків це призводить до прийняття компетентними органами рішення про заборону в’їзду від декількох місяців до 5 років. Разом з тим слід відмітити, що за наявності обґрунтованих підстав (важка хвороба, нещасний випадок, скасування рейсу тощо) до порушників візового режиму у Швеції може застосовуватися більш м’які санкції у формі попередження.

 

4. Чи має право громадянин України подорожувати на підставі шведської національної візи до інших країн шенгенського зони?

Громадяни України, які мають шведську національну візу типу «D», можуть подорожувати до інших країн шенгенської зони на період до 90 днів упродовж 6 місяців, якщо вони дотримаються таких вимог:

- мають дійсний паспортний документ, що дає право здійснювати закордонні подорожі;

 - мають страхівку, яка охоплює весь термін запланованого перебування  і діє на території країнах шенгенської зони;

- можуть обґрунтувати мету поїздки та запланованого перебування, мають достатні засоби для забезпечення свого існування під час запланованого перебування і повернення до країни свого походження або на транзит до третьої країни, до якої ця особа має гарантований в’їзд, або якщо такі особи мають можливість на законних підставах отримати вищезазначені кошти;

- їх дані не фігурують у шенгенській інформаційній системі в цілях відмови у в’їзді;

- вони не вважаються особами, які не становлять загрози громадському порядку чи національній безпеці або міжнародним відносинам Швеції.

 

5. На який термін видається та у подальшому продовжується дозвіл на працевлаштування в Швеції? Яка процедура продовження?

Уперше дозвіл на працевлаштування оформлюється у посольствах / консульських установах Швеції за кордоном на термін до двох років. Протягом цього часу особа не має права міняти напрямок роботи та роботодавця. Після двох років перебування у Швеції на підставі дозволу на працевлаштування особа, за наявності чергової пропозиції на роботу, може отримати новий дозвіл на працевлаштування, звернувшись безпосередньо до Міграційної служби Швеції (http://www.migrationsverket.se)

 

6. Я – громадянин / громадянка України та перебуваю у шлюбі з громадянином Швеції. Чи є у мене можливість отримати дозвіл на проживання в Швеції?

Шлюб з громадянином Швеції дає можливість іноземцеві / особі без громадянства отримати дозвіл на проживання у Швеції на підставі возз’єднання сім’ї. При цьому слід знати, що при розгляді відповідних клопотань посольство Швеції в Україні та Міграційна служба Швеції ретельно досліджують подані документи щодо наявності родинних стосунків, можуть викликати подружжя на співбесіду, запитувати додаткові матеріали, зокрема, родинні фото, відео, наявні чеки про купівлю подарунків, квитанції про сплату комунальних послуг тощо.

7. Українська громадська організація у Швеції «Українська Молодь Швеції» започаткувала проект з надання безкоштовної консультативної допомоги українцям в Стокгольмі/Швеція. Для отримання консультацій, будь ласка, звертайтеся за мейлом dopomoga.uus@gmail.com або зателефоном 0722680647. Більше інформації можна отримати за лінком: https://www.facebook.com/unga.ukrainare/photos/a.1395683280677243.1073741828.1393285394250365/1691735387738696/?type=3&theater

8. Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії - її можна завантажити тут


Консульський відділ Посольства України в Королівстві Швеція
Керівник: Сергієнко Максим Володимирович
Перший секретар з консульських питань
Адреса: Stjärnvägen 2a, 181 50 Lidingö, Sverige. Переглянути на мапі
Телефон: +46 8 522 28 404
Факс: +46 8 522 28 411
Ел. пошта: c.ukremb.se@gmail.com
Графік роботи:

Консульський прийом громадян України:

понеділок, середа, п'ятниця: 09:00 - 11:00

вівторок, четвер: 14:00 - 15:00

Громадяни певних категорій (особи з дітьми до 14 років, вагітні, інваліди, тяжкохворі) обслуговуються поза чергою.

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться у екстрених випадках: ДТП, смерть, арешт тощо.

Консульська допомога громадянам України надається також у неприйомний час у разі надзвичайних подій (техногенні катастрофи, природні катаклізми, теракти, масові заворушення, поранення/загибель громадян України, інші випадки, які загрожують життю чи здоров’ю наших співвітчизників).

Гаряча лінія Посольства України у Королівстві Швеція - +46704076103 (Прохання телефонувати виключно у разі загрози життю чи загибелі громадян України).

 

Прийом іноземних громадян та осіб без громадянства:

понеділок, середа, п'ятниця: 09:00 - 11:00

-

Консультації по телефону:

понеділок, середа, п'ятниця з 14:00 до 15:30

вівторок, четвер з 11:00 до 12:30

У зв'язку із значною кількістю телефонних звернень, на жаль, інколи неможливо додзвонитись на інформаційну лінію. Для вирішення Вашого питання просимо звертатись до консульського відділу письмово, за електронною адресою: c.ukremb.se@gmail.com.

_____________________________________________

Межі консульського округу:

Королівство Швеція

Примітки:

  

_____________________________________________

Увага!*** Увага!***  

Шановні громадяни України!

До Посольства України у Королівстві Швеція періодично надходять від компетентних органів Швеції знайдені документи (паспорти, свідоцтва РАЦС, посвідчення водія, пенсійні посвідчення, студентські квитки тощо).

Якщо Ви, перебуваючи у Швеції, втратили згадані вище документи або їх у Вас було викрадено, перевірити інформацію щодо надходження Ваших документів до Посольства можна надіславши запит на електронну пошту c.ukremb.se@gmail.com.